“Merkez Bankası İçinde Hafize Gaye-Cevdet Akçay Kavgası Var”

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ve Bakan Yardımcısı Cevdet Akçay arasında şiddetli tartışmalar yaşandığını iddia etti.

ERKAN AİLESİNDE GÜÇ ZEHİRLENMESİ İDDİASI

Hafize Gaye Erkan hakkında babasının banka personelini işten çıkardığı, Sosyal Tesisi’ni ailesine tahsis ettiği ve Özdere’deki kampı sadece kendi kullanımına açtığı iddiaları ortaya çıktı. Gazeteci Kütahyalı, Erkan ailesinde güç zehirlenmesi yaşandığını savunarak, Merkez Bankası içinde de şiddetli kavgaların olduğunu ileri sürdü.

GÜÇ ZEHİRLENMESİ VE MERKEZ BANKASI İÇİNDEKİ KAVGA

Kütahyalı, Erkan ailesinde yaşanan güç zehirlenmesi durumunda büyük bir sorun olduğunu ifade etti. Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile Başkan Yardımcısı Cevdet Akçay arasında süregelen şiddetli kavgada taraf olmamak gerektiğini belirtti. Kütahyalı, Cevdet Akçay’ı daha önce takdir ettiğini ancak Başkan Yardımcılığı vazifesine talip olmasının ardından saygısını kaybettiğini dile getirdi.

X hesabından flood (art arda bağlantılı açıklamalar) yapan Kütahyalı şu ifadeleri kullandı:

“Hafize Gaye Erkan ve babası Erol Erkan hakkındaki CİMER şikayetinin içeriği eğer doğruysa -ki MB’den arkadaşlar doğru diyorlar- ortada Erkan Ailesi adına çok büyük bir güç zehirlenmesi var demektir. Erol Erkan, resmî yetkisi olmadığı halde bir “De Facto Başkan” konumuna gelmiş…

Diğer yandan Merkez Bankası içinde bir süredir şiddeti artarak süren Hafize Gaye-Cevdet Akçay kavgasında da taraf olmak istemiyorum. MB içindeki kavgada taraf olmak yanlış… Ben Cevdet Akçay’ı çok takdir ederdim ama MB Başkan Yardımcılığı vazifesine talip olunca saygım kalmadı.

Erol Erkan, kızının MB Başkanlığından daha da yüksek konumlara gelmesi için çokk hırs yapmış bir baba. Anlıyorum bu duygusunu… Bu amaçla başta Uğur Dündar olmak üzere özellikle Atatürkçü kalemleri kızının PR kampanyasında iyi de kullanıyor Erol Erkan ama eski yöntemler bunlar…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x