İngiltere İçişleri Bakanı, Filistin Bayrağı Sallamanın ‘Yasal Olmayabileceğini’ Açıkladı

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, normal şartlarda meşru olan Filistin bayrağı sallamanın ya da Filistin’e özgürlük sloganları atmanın, ‘yasal olmayacağı’ durumlardan bahsetti. Detaylar ?

Kaynak: https://www.aa.com.tr/en/middle-east/…

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, İsrail-Filistin arasındaki savaşın sonucunda normalde meşru olan eylemlerin artık ‘yasal olmayabileceğinden’ bahsetti.

Braverman, ‘terör eylemlerini övmek’ için Filistin bayrağı sallamanın ya da Filistin’e özgürlük sloganları atmanın yasal olmayabileceğini söyledi.

AA tarafından aktarılan habere göre, İngiliz İçişleri Bakanı emniyet müdürlerine yazdığı mektupta polisin Hamas destekçisi ya da Yahudi vatandaşlara tehdit olabilecek eylemlere karşı yasanın verdiği tüm yetkiden faydalanmalarını belirtti.

İngiliz bakan, Bazı durumlarda meşru olan davranışlar, mesela Filistin bayrağı sallamak, terör eylemlerini yüceltme amacı taşıdığında yasal olmayabilir” şeklinde açıklama yaptı.

Yahudilerin yoğunlukla yaşadığı mahallede konvoy yapmak ve ‘agresif şekilde’ Filistin marşları söylemenin de bu kapsama dahil olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x